شهریار،شهرک فردوسیه،ابتدای بلوار امام خمینی،کوچه شقایق،پلاک 8
02165466104
09192627123

بازيافت كاغذ در ايران

لیوان کاغذی آذین گستر البرزبازیافت کاغذ در ایران

بازيافت كاغذ بر خلاف مفهوم كنوني كه با فرآيندهاي شيميايي و پردازش كارخانه اي تعريف مي شود، از دير باز به صورت سنتي و استفاده محدود وجود داشته است. سهولت خمير كردن كاغذهاي باطله و شكل دهي مجدد به آنها همواره سبب مي شده كه مردم براي مصارف خود به اين كار روي آورند.
پیش ترفعاليت هاي سنتي بازيافت كاغذ در سطح محدودي صورت مي گرفت. با گذشت زمان و همراه با بالارفتن مصرف كاغذهاي بكر كه عمدتاً وارداتي بودند، ميزان زائدات كاغذ نيز افزايش يافت. وجود تقاضا در بخش هايي از صنايع كشور كه به كاغذهاي خيلي مرغوب نياز نداشت سبب شكل گرفتن فعاليت هايي در زمينه توليد كاغذهاي صنعتي مانند مقوا شد. آغاز فعاليت صنعتي بازيافت كاغذ در كشور به سال تاسيس نخستين كارخانه مقواسازي در سال 1333 باز مي گردد و پس از آن نيز تا سال 1336 دو كارخانه مقواسازي ديگر در تهران راه اندازي شدند.
پس از آن در كنار كارخانه ها، كارگاههاي كوچك و بزرگ بازيافت كاغذ نيز داير شدند كه عمدتاً در زمينه توليد محصولات كاغذي با كيفيت پايين، مانند مقوا و... فعاليت دارند. مهمترين ويژگي صنعت بازيافت كاغذ ايران را مي توان پايين بودن كيفيت و سطح فناوري تجهيزات كارخانه اي آن دانست. سطح پايين فناوري مورد استفاده گرچه با سرمايه گذاري محدود سازگار است ولي توان محصولات كاغذي مرغوب و با كيفيت را ندارد، علاوه بر اين امنيت بهداشتي توليدات چنين كارخانه هايي هنوز با ترديد مواجه است.

بازيافت كاغذ از طريق فرآيندي صورت مي گيرد كه كاغذهاي دور ريختني جمع آوري شده را براي توليد ورقه هاي كاغذي با ضخامت متفاوت به خمير تبدل مي كنند. به طور كلي در كارخانه هاي بازيافت كاغذ ابتدا كاغذهاي باطله در انبار به سمت خردكن وارد مي شود و پس از آن وارد دستگاه خميرسازي مي گردد. خمير حاصل از اين دستگاه توسط پمپ روي دستگاه توليد مقوا ريخته مي شود. در اين قسمت به كمك سيستم مكش، خمير و آب از هم جدا مي شوند ورقه هاي كاغذ را خشك مي كند و در مرحله بعد اين ورقه ها اطو شده و اين چنين مقوا توليد مي شود. مقواهاي توليدي بعد ازبرش به بازار عرضه مي گردند. مراحل خردكردن، خمير كردن، قالب ريزي، خشك كردن، اطو كني و برش مهمترين مراحل فرآيند بازيافت كاغذ در كارخانه ها است.

برگرفته از صفحه "سبز زندگی کنیم"


کلمات کلیدی : دستگاه لیوان کاغذی،لیوان کاغذی،گارانتیو خدمات پس از فروش دستگاه لیوان کاغذی،دستگاه لیوان ساز،لیوان کاغذی با چاپ،بهترین لیوان کاغذی،بهترین دستگاه لیوان کاغذی،لیوان کاغذی چاپ

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان با شماره تلفن 02165468230 و یا با شماره همراه 09192627123 تماس حاصل فرمایید . آذین گستر ، برند ثبت شده و مجاز فروش و خدمات پس از فروش انواع دستگاه های تولید لیوان کاغذی در ایران .

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

شهریار،شهرک فردوسیه،ابتدای بلوار امام خمینی،کوچه شقایق،پلاک 8
02165466104
09192627123
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)