شهریار،شهرک فردوسیه،ابتدای بلوار امام خمینی،کوچه شقایق،پلاک 8
02165466104
09120930597

مزایای ظروف یکبار مصرف

لیوان کاغذی آذین گستر البرززماني كه براي اولين بار ظروف يكبار مصرف وارد بازار شد، همه نفس راحتي كشيدند و به خود وعده زندگي سالم‌تر و البته راحت‌تري دادند. در حال حاضر سا‌ل‌هاست كه اين ظروف حتي در نذري‌ها و سفره‌هاي ما جاي خود را باز كرده‌اند. نبايد فراموش كرد كه استفاده از اين ظروف خطراتي را متوجه مصرف كنندگان از اين ظروف مي كند. كساني كه حداقل يك وعده غذاي خود را در ادارات و سازمان‌ها مي‌خورند از جمله كساني هستند كه هر روز در معرض خطرات اين ظروف قرار دارند،
استفاده نابجا از ظروف پلي‌اتيلن و پلي استايرني(پلاستيكي)موجب آزاد شدن مواد آلي و تركيبات شيميايي موجود در ديواره ظروف و ورود آنها به داخل مواد غذايي مي‌شود كه مصرف آنها براي سلامتي مضر است و ممكن است مشكلات گوارشي و حتي بروز برخي بدخيمي‌ها در افراد را به دنبال داشته باشد.اگر در درون اين ظروف آب جوش يا غذاي داغ مانند آش ريخته شود، مواد مشتق از فراورده هاي نفتي در غذا حل شده، وارد بدن مي‌شوند و به دليل داشتن تركيبات خاص منجر به بروز سرطان‌هاي مختلف مي‌شود. اين خاصيت به خصوص در مورد ظروف يك بار مصرف شفاف كه آسانتر در مواد غذايي و آشاميدني داغ حل شده و در جامعه كاربرد بيشتري هم دارند، بسيار حائز اهميت است.
نكته مهم ديگر استفاده از ظروف يك بارمصرف رنگي است كه استفاده از آنها احتياط بيشتري را مي‌طلبد، چرا كه اصولاً جنس يك بار مصرف‌ها به گونه‌اي است كه توانايي نگهداري رنگ را ندارند و هنگام تماس با چاي يا غذاي داغ، رنگ حل مي‌شود و يك لايه از آن همراه غذا يا چاي خورده مي‌شود.
در ميان تمام انواع ظروف يك بار مصرف شايد بتوانيم از بطري‌هاي آب آشاميدني به عنوان پرمصرف ترين انواع اين ظروف نام ببريم. بطري‌هايي كه در ماه‌هاي گرم سال حتي اگر حاوي آب معدني نباشند، به طور مرتب از آب شهري پُر مي‌شوند و درون يخچال قرار مي‌گيرند تا آب خنك مصرفي خانواده را تامين كنند و در ديگر ايام هم براي نگهداري موادي چون آب ليمو و آب غوره مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
معمولا جنس اين بطري‌ها از PVC است كه مشكلي هم براي سلامت انسان به وجود نمي‌آورد. اما اگر آب بيش از 6 ماه در اين ظروف نگهداري گردد، آلوده مي‌شود. بنابراين خانواده‌ها بايد از استفاده مكرر اين ظروف براي نگهداري آب در يخچال خودداري كنند.طبيعتاً وقتي براي نگهداري آب استفاده طولاني مدت از بطري‌هاي يك بار مصرف توصيه نمي‌شود. ضمنا نگهداري مايعاتي مانند آب ليمو، آب غوره و سركه كه خاصيت اسيدي دارند صحيح نمي باشد.
با توجه به مشكلات اشاره شده در خصوص ظروف يك‌بار مصرف پلاستيكي بهتر است از ظروف يك‌بار مصرف با پايه گياهي استفاده نمود .از آن جايي كه اين ظروف قابليت تجزيه سريع در خاك را دارند اثرات سوء زيست محيطي نيز ندارند و چون در اين ظروف كنشي بين ماده غذايي و ظرف وجود ندارد بنابراين مي‌توان از آن‌ها براي انواع غذاها و مايعات گرم و حتي روغني استفاده كرد. در ظروف يك‌بار مصرف گياهي به دليل ماهيت مواد تشكيل دهنده گياهي (به طور عمده) نشاسته، مواد سمي شيميايي وارد غذا نمي‌شود و سلامت افراد را تهديد نمي‌كند. ضمن اين كه اين ظروف در خاك و طي مدت حداكثر 6 ماه به چرخه طبيعت بر مي‌گردند. با توجه به نكات مزبور پيشنهاد مي‌شود:
1. جهت حفظ سلامت محيط زيست، استفاده از انواع ظروف يكبار مصرف پلاستيكي محدود شود و ترجيحا از ظروفي با تجزيه پذيري زيستي استفاده شود. ضمناً در راستاي حفظ محيط زيست استفاده از ظروف يكبار مصرف كاغذي و نيز ظروف يكبار مصرف آلومينيومي به دليل بازيافت پذيري در اولويت هاي بعدي قرار دارند.
2. براي نوشيدني‌هاي گرم از ليوان‌هاي كاغذي استفاده شود و به طور خاص از مصرف نوشيدني‌هاي گرم در ظروف شفاف پلي استايرني (GPPS) خودداري به عمل آيد.
3. از قرار دادن ظروف يكبار مصرف پلاستيكي در ماكروويو جهت گرم كردن غذا خودداري به عمل آيد.
4. تماس مواد پلاستيكي با غذاهاي چرب خصوصا هنگام تماس با گرما و حرارت و نيز در تماس با مواد غذايي اسيدي، تهديد كننده سلامت مصرف كننده است.
5. از محصولات يكبار مصرف كارخانجاتي استفاده نماييد كه مجوز توليد و ساخت از وزارت بهداشت و نيز مهر استاندارد كالا را داشته باشد.


کلمات کلیدی :دستگاه لیوان کاغذی،لیوان کاغذی،گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه لیوان کاغذی،دستگاه لیوان ساز،لیوان کاغذی با چاپ،بهترین لیوان کاغذی،بهترین دستگاه لیوان کاغذی،لیوان کاغذی چاپ

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان با شماره تلفن 02165466104 و یا با شماره همراه 09120930597 تماس حاصل فرمایید . آذین گستر ، برند ثبت شده و مجاز فروش و خدمات پس از فروش انواع دستگاه های تولید لیوان کاغذی در ایران .

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

شهریار،شهرک فردوسیه،ابتدای بلوار امام خمینی،کوچه شقایق،پلاک 8
02165466104
09120930597
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)